
Cecilie L.

Cecilie L.
Points forts
Expérience en matière de services dédiés aux animaux de compagnie
Kærlighed, omsorg og en ny hundeven
Jeg er selv hundeejer, så kender alt til at yde omsorg og give plads til de søde hunde. Jeg bor i et enderækkehus med indhegnet have og god plads til leg og afslapning. Jeg bor alene med min hund (kastreret hanhund på 6 år). Jeg bor tæt på skoven som giver god mulighed for hyggelige gåture.
Qualifications
Notes et avis
Jeg er altid lidt nervøs for at lade andre passe futte, og det var jeg naturligvis også denne gang, men Cecilie har været super sød til at sende billeder og opdateringer, hvilket gjorde at jeg ikke behøvede at bekymre mig om ham. Jeg fik en rigtig træt hund med hjem, der har haft en helt fantastisk weekend 😊 Cecilie kan varmt anbefales 🥰

Thank you for taking care of our Sebas! Thanks to you, we were able to enjoy a wonderful family day at the zoo! Highly recommended!

Perfekt pasning alt inklusive og varm atmosfære
Cecilie er en fantastisk person med stor kærlighed til dyr. Hun har flere gange passet vores hund, og han har det som blommen i et æg hos hende. Hun tager hensyn ved særlige behov, fx ved vores hunds allergi og overøser med kærlighed i det omfang hunden er til det. Du vil ikke fortryde at få passet din hund hos Cecilie!
Calendrier et disponibilités
| L | M | M | J | V | S | D |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
| L | M | M | J | V | S | D |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
| L | M | M | J | V | S | D |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 |
Dates de la garde
Jeg arbejder fuldtid i hverdagen, men vil gerne passe hunde i ferieperioder eller weekender hvor det kan være normalt at ønske pasning fordi man enten skal på ferie eller opholde sig et sted uden dyr.
Où votre animal séjournera
Caractéristiques du logement
Sécurité, confiance et environnement
Jeg har indhegnet have, så hundene kan gå frit ude i baghaven. Der er ikke steder hunde ikke må være. De er velkommen i sofaen til putning. Jeg har plads til bur og transportkasse hvis det er nødvendigt. Der er også mulighed for at lukke af til andre rum, hvis hundene skal have en pause fra hinanden.
Animaux
Une journée type
Leg mellem to hunde er især noget jeg kan tilbyde. Herudover har jeg flere bamser og legetøj til hunde. Også stimulerende lege enten ved at snuse til godbidder eller agility pinde i haven. Skoven i nærheden er hyggelig og et godt sted til at "læse avis".
- 0 - 7 kg7 - 18 kgPas de femelles en chaleurChiens entrainés à la cage uniquementN'accepte qu'une réservation à la foisCecilie peut héberger jusqu'à 1 animal par nuit
- Fortæl gerne om der er noget jeg skal tage højde for når jeg passer din hund. Det er vigtigt for mig, at din hund og min hund kan være sammen. Så jeg vil meget gerne mødes inden, for at se om der er god kemi.
