Wilma K.
Wilma K.
Contact for Boarding
from SEK 300 per night
Highlights
Pet care experience
Glad tjej som kommer se din hund som min egen
Jag har själv haft hund i alla år och även passat flera olika hundar av olika raser och olika åldrar. Jag har därmed full koll på hur man aktiverar hundar, mata, rasta etc. Jag själv är en väldigt aktiv person och älskar naturen, så tar gärna med er hund på en promenad i skogen. På fritiden ägnar jag mig mest åt pyssel och dans.
Qualifications
Ratings and reviews
Wilma var både proffsig och väldigt snäll mot Nala. Hon tog Nala på en fin promenad och Nala och allt var jättesmidigt!

Wilma har varit hos oss några gånger nu och vi hara bara bra saker att säga. Glad och trevlig, mån om att hon och våran hund skulle träffas innan första tillfället för att se om de kom överrens (han älskade henne😍🐕🦺). Hon har varit väldigt punktlig och gett bra och rolig återkoppling i appen❣️

Wilma är en varm och trygg person som alltid har haft en stort hjärta och intresse för hundar. Då vi arbetade olämpliga arbetstider med en hektiskt vardag var hon alltid ett stöd och någon att räkna med när vi behövde hjälp med att passa vår familjehund. Då hon hade tidigare vana av hund kände vi snabbt ett förtroende för henne. Hon är lekfull, glad och har alltid varit någon att räkna med. Alla varma rekommendationer.
Wilma är uppvuxen med hundar och jag vet ingen som älskar djur som hon. Skulle passa perfekt som husdjursvakt. Drömmen är nog en egen hund men har man inte möjligheten passar detta perfekt. MK
Calendar and availability
| S | M | T | W | T | F | S |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
| S | M | T | W | T | F | S |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
| S | M | T | W | T | F | S |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 | 31 |
Schedule
Då jag är sjukskriven så är jag hemma på heltid. Därmed är jag tillgänglig på dagar, kvällar, nätter och helger. Jag går själv på promenad minst en gång om dagen så att slippa gå själv passar perfekt.
Where your pet will stay
Home characteristics
Safety, trust & environment
Jag bor i lägenhet så har tomt utan staket men bor i ett område med bra promenadsträckor och nära till skogsområden. Jag kan koppla din hund om det önskas, och kan även ha den i bur hemma om det önskas.
A typical day
Jag är själv väldigt energisk så tar gärna med din hund på promenader i området för att aktivera och stimulera din hund. Om din hund är lugnare trivs jag lika bra med en mysdag på soffan med mycket lek och gos.
