Victoria B.
Victoria B.
Contact for Boarding
from SEK 353 per night
Highlights
Pet care experience
Har du en chef som nyser av päls? 🤧 Jag tar över!
Är din pälskling lite för fluffig för resan? Har du en chef som nyser av päls? 🤧 Eller behöver du bara lite egen tid? Jag tar gärna över koppel och gos! 🥰 Jag har vuxit upp med tre hundar (Lhasa Apso och Akita) samt två katter på en stor gård, vilket gav mig tidigt vana att ta hand om djur i vardagen. I släkten har jag också ofta gått ut med och passat hundar. Sedan 2022 har jag regelbundet tagit hand om en tysk spets, ofta under längre perioder när ägarna har rest bort. Jag har också varit hundvakt åt en liten chihuahua i ungefär två och ett halvt år och nyligen haft hand om två chihuahuor i flera dagar i sträck, så jag har blivit lite extra förtjust i den rasen (men ärligt talat händer det med alla hundar! 🤗 Utöver det har jag erfarenhet av många olika raser, både små och stora, bland annat cockapoo, cavapoo, pitbull, staffe bull terrier, Yorkshireterrier, finsk lapphund, Pomeranian pvh spets!
Cat care experience

Victoria also cares for cats. Learn about their cat-specific care experience.
Qualifications
Ratings and reviews
Victoria ställde upp med kort varsel och tog väl hand om min hund hela dagen. Fick bilder med jämna mellanrum på att han hade det toppen!

Victoria är en duktig och medkännande, empatisk, hund och kattvakt. Hon och hennes sambo Lucas hade en positiv, lugnande effekt på min hund Fia och katten Pixi, som blev extra harmoniska efter en vecka med Victoria. Normalt kivas Fia och Pixi med varandra, men efter en vecka med Victoria och Lucas var de närapå bästisar. Både Fia och Pixi verkade stortrivas i Victoria och Lucas sällskap! Jag kommer definitivt vilja anlita Victoria i fortsättningen!


Vi lämnade vår Panko i 2 veckor med Victoria och han har haft det så bra. Det kändes så tryggt. Vi fick fotouppdateringar och det syntes att han var lycklig, nöjd och väl omhändertagen. Vi kommer definitivt att vända oss till Victoria igen nästa gång det behövs.

Kan fortsatt varmt rekommendera Victoria. Vår tax Lalo har haft det superbra igen!

Victoria var jättefin med Zigge, skickade ofta uppdateringar och svarade snabbt. Jag kan verkligen rekommendera henne!

Kan varmt rekommendera Victoria Vår tax Lalo blev superbra omhändertagen!

Calendar and availability
| S | M | T | W | T | F | S |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
27 | 28 | 29 | 30 |
| S | M | T | W | T | F | S |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
27 | 28 | 29 | 30 |
| S | M | T | W | T | F | S |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Schedule
Jag pluggar deltid på distans och är därför mycket hemma, så jag har ofta tid att passa hundar 🤗, både då och då eller mer regelbundet.
Where your pet will stay
Home characteristics
Safety, trust & environment
Jag tar hand om hundar genom att följa deras vanliga rutiner och se till att de får mat, vatten, promenader och vila. Jag uppdaterar dig gärna med bilder vid önskemål. Vid behov lämnar jag hunden aldrig ensam, annars högst 1–3 timmar.
A typical day
En typisk dag med en hund hos mig innehåller flera promenader i närområdet, lek och gos inomhus, samt lugnare stunder där hunden får vila tryggt. Jag anpassar aktiviteterna efter hundens behov och energi – allt från mysiga soffstunder till bus och aktivering.
- Cats0 to 7 kg7 to 18 kg18 to 45 kgNo females in heatCrate-trained dogs onlyTakes only 1 client at a timeVictoria can host up to 2 pets per night
- Det är viktigt för mig att få veta hundens vanor och rutiner, till exempel mattider, promenadlängd och om den har några särskilda behov. Jag vill också veta om hunden är van vid andra hundar, om den är kastrerad eller okastrerad och om den kan vara ensam en kortare stund eller behöver sällskap hela tiden. Berätta gärna också om det finns något din hund tycker extra mycket eller mindre om, till exempel magklapp, eller om den absolut inte gillar att man pussar på huvudet, kommer för nära med ansiktet eller liknande. Jag vill även veta vilken typ av uppfostran ni använder – till exempel om ni bara arbetar med positiv förstärkning eller om hunden ibland får höra ett bestämt “nej” vid vissa tillfällen.
