Siff M.
Brenderup






Services
Siff peut effectuer la garde à son domicile
Siff peut s'occuper de
Disponibilité
Vi har nogle kriterier for at få det bedste ud af det for begge parter, når en hund passes her. Vi ser gerne at vi får afstemt forventninger, inden hunden passes. Hunden skal være vant til at gå i snor, da vi som regel går tur 3-4 gange om dagen. Vi har en stor have hvor vi også leger med hunden.
| L | M | M | J | V | S | D |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
À propos de Siff M.
Communication
Compétences avec les chiens
Sécurité, confiance et environnement
Der er som udgangspunkt en hjemme hele tiden. Du tager mad og hundekurv med, så det skaber tryghed for hunden med noget velkendt og trygt hjemmefra. Vi leger, nusser/klapper, går ture, pelspleje og aktivere hunden og sørger for at den har det rigtig godt. Vi passer 1 hund ad gangen, medmindre det er 2 hunde der bor sammen og derfor er vant til at omgås.
Logement
Informations que Siff M. aimerait connaître au sujet de votre animal domestique
Vi er prøvet lidt forskelligt kva den erfaring vi begge har med os. Vi har både været med til at taget imod hvalpe, været med når dyrelægen skulle give sprøjte, omlæggelse af kost, opflaske hvalpe, givet specialkost, træne flere hunde. har netop din hund brug for noget ekstra så vil vi gerne vide det så vi kan gøre det bedst muligt. Derfor er kommunikation rigtig vigtig for os, så når I besøger os første gang, kan det godt være at vi stiller mange dumme spørgsmål, men det er for bedre at kunne tage vare om netop din hund.
Une journée type
Vi er et stille og roligt par, der bor i Brenderup, vores børn er flyttet hjemmefra, så vi hygger os med haven og med at passe hunde. Grunden til at du skal vælge os som passere til din hund er at: 1) vi er gode til at se hundens behov 2) hundeejere bruger os til at træne deres hund 3) I får nogle passere der interesserer sig for din hunds bedste, og forsøger at gøre den tand ekstra for at I får en veltilfreds hund hjem igen Vi har nogle kriterier for at få det bedste ud af det for begge parter, når en hund passes her. Vi ser gerne at vi får afstemt forventninger, inden hunden passes. Hunden skal være vant til at gå i snor, da vi som regel går tur 3-4 gange om dagen. Vi har en stor have hvor vi også leger med hunden. Vi forbeholder os retten til at sige nej til en hund, hvis ikke den er trænet til de basale ting som ikke at ødelægge ting, og respekterer grænser. Vi har oplevet flere hundeejere der var ligeglade med vores ting og det at hunden ødelagde tingene uden at erstatte det, så vi vil ikke bruge energi på at rende og sikre vores ting med negativ energi, men vi vil rigtig gerne bruge vores positive energi på at være den ekstra hygge omkring hunden, og lave sjove ting med den når den bliver passet her, så den også får sig en god oplevelse med sig. Der er som udgangspunkt en hjemme hele tiden. Du tager mad og hundekurv med, så det skaber tryghed for hunden med noget velkendt og trygt hjemmefra. Vi leger, nusser/klapper, går ture, pelspleje og aktivere hunden og sørger for at den har det rigtig godt. Vi passer 1 hund ad gangen, medmindre det er 2 hunde der bor sammen og derfor er vant til at omgås. Vi er ret populære blandt hundeejere, så ønsker du at din hund skal passes ved os, og kender du datoen på forhånd, så book gerne ind i god tid, for at være sikker på at vi kan netop de datoer I ønsker. Vi har tidligere selv haft hund, men har ikke selv hund lige nu. Vi passer forskellige hunde, så har erfaring derfra. PS. En typisk dag starter med en tur i skoven. Når vi kommer hjem, så får den et ben. Så lægger den sig som regel mens jeg arbejder. Når den begynder at blive lidt frisk igen laver vi noget leg, enten med legetøj eller hjernespil. Omkring middag får den en tur mere enten i byen, skoven eller stranden. Når vi kommer tilbage får den lov til at slappe af. Hen over eftermiddagen leger vi gerne med den og når/hvis det er tid får den aftensmad. Og så får den en tur i skoven igen. Og så slapper den af resten af aften indtil natturen. Det er en typisk dag,men det handler om den enkeltes behov. Der er variation i længden af turene.
Lieu
Brenderup, Danemark
Hunden skal have det godt her
Expérience en matière de services dédiés aux animaux de compagnie
Vi er ret bookede, så er der en periode du ønsker pasning, så skriv og forespørg. Grunden til at du skal vælge os som passere til din hund, er at vi er gode til at se den enkeltes hunds behov. Hundeejere bruger os til at træne deres hund, så I får nogle passere der interesserer sig for din hunds bedste. Vi har stort kendskab til forskellige racer, og ved at hver enkel hund, har brug for at blive set der hvor den er, om det er motion, stimulering, træning eller noget helt andet. Flere hundeejere til de hunde vi har passet og jævnligt passer, har vi hjulpet med at træne deres hunde. Det betyder noget for os at hunden har det godt og trives når den er her. Vi er et stille og roligt par, der bor i Brenderup, vores børn er flyttet hjemmefra, så vi hygger os med haven og med at passe hunde. Vi har tidligere selv haft hund, men har ikke selv hund lige nu. Vi passer flere forskellige hunde, og har flere der kommer fast og bliver passet her, så vi har også erfaring derfra. Jeg opdaterer som oftest kalenderen her på appen med de bookinger, fra hunde der ikke kommer her fra appen, da vi har en del faste, der booker os fra gang til gang. Når I laver en aftale med os, sørger vi for at kommunikere tydeligt omkring hunden, før og under pasningen, så I kan vide jer trygge, mens jeres hund bliver passet her. Det betyder også at vi kan sige fra, hvis ikke vi føler at der er kemi hunden og os imellem, for begge parters skyld. Når jeres hund bliver passet her, sender vi billeder og videoer, så I kan følge med i hvordan det går jeres hund i løbet af dagen - så du også kan følge med i om du får en glad og tilfreds hund hjem igen.
Avis
Vores dejlige lille Marly har haft en rigtig god feriepasning, hvor hun er blevet godt forkælet med masser af opmærksomhed, kærlighed og nusseri i stor stil. Vores ferie blev så meget bedre da Vi ikke skulle bekymre os over at ha “efterladt” vores hund der hjemme. Vi fik helt fantastiske daglige opdateringer med masser af billeder og videoer af vores lille pige. Kan varmt anbefale Siff som hunde “feriested ❤️❤️

Siff passede min 14 uger gamle hvalp, da jeg skulle til bryllup, og jeg kunne ikke have ønsket mig en finere pasning. Vi mødtes inden og Siff var omhyggelig med at spørge og med at lære Nala at kende. Og lade Nala undersøge hus og have. Så på dagen, hvor hun skulle passes i lidt over 12 timer var jeg helt tryg, og aflevere og fik en glad hund tilbage.
Siff er en god hundekender, hun forstår hundens fysiske og mentale behov. Vi fik vores labrador tæve (Linda) passet i to uger og vi var meget trygge ved oplevelsen, hvilket gjorde at vi kunne nyde ferien uden bekymringer om hvordan det gik hende. Siff sendte daglige detaljerede beskeder af hvad de havde lavet og hvordan det gik med hunden, og også stribevis af billeder og videoer. Vi tog en meget afslappet hund med hjem, da hun havde leget med slikkemåtte og mentale spil for hunde, gåture i skoven og masser af kærlighed. Vi kan klart anbefale Siff.
Jeg kan kun varmt anbefale Siff. Hun havde 100% styr på hunden fra det øjeblik han ankom. Vi hentede en MEGET glad og rolig hund da pasningen var forbi :-)
À propos de Siff M.
Communication
Compétences avec les chiens
Sécurité, confiance et environnement
Der er som udgangspunkt en hjemme hele tiden. Du tager mad og hundekurv med, så det skaber tryghed for hunden med noget velkendt og trygt hjemmefra. Vi leger, nusser/klapper, går ture, pelspleje og aktivere hunden og sørger for at den har det rigtig godt. Vi passer 1 hund ad gangen, medmindre det er 2 hunde der bor sammen og derfor er vant til at omgås.
Logement
Informations que Siff M. aimerait connaître au sujet de votre animal domestique
Vi er prøvet lidt forskelligt kva den erfaring vi begge har med os. Vi har både været med til at taget imod hvalpe, været med når dyrelægen skulle give sprøjte, omlæggelse af kost, opflaske hvalpe, givet specialkost, træne flere hunde. har netop din hund brug for noget ekstra så vil vi gerne vide det så vi kan gøre det bedst muligt. Derfor er kommunikation rigtig vigtig for os, så når I besøger os første gang, kan det godt være at vi stiller mange dumme spørgsmål, men det er for bedre at kunne tage vare om netop din hund.
Une journée type
Vi er et stille og roligt par, der bor i Brenderup, vores børn er flyttet hjemmefra, så vi hygger os med haven og med at passe hunde. Grunden til at du skal vælge os som passere til din hund er at: 1) vi er gode til at se hundens behov 2) hundeejere bruger os til at træne deres hund 3) I får nogle passere der interesserer sig for din hunds bedste, og forsøger at gøre den tand ekstra for at I får en veltilfreds hund hjem igen Vi har nogle kriterier for at få det bedste ud af det for begge parter, når en hund passes her. Vi ser gerne at vi får afstemt forventninger, inden hunden passes. Hunden skal være vant til at gå i snor, da vi som regel går tur 3-4 gange om dagen. Vi har en stor have hvor vi også leger med hunden. Vi forbeholder os retten til at sige nej til en hund, hvis ikke den er trænet til de basale ting som ikke at ødelægge ting, og respekterer grænser. Vi har oplevet flere hundeejere der var ligeglade med vores ting og det at hunden ødelagde tingene uden at erstatte det, så vi vil ikke bruge energi på at rende og sikre vores ting med negativ energi, men vi vil rigtig gerne bruge vores positive energi på at være den ekstra hygge omkring hunden, og lave sjove ting med den når den bliver passet her, så den også får sig en god oplevelse med sig. Der er som udgangspunkt en hjemme hele tiden. Du tager mad og hundekurv med, så det skaber tryghed for hunden med noget velkendt og trygt hjemmefra. Vi leger, nusser/klapper, går ture, pelspleje og aktivere hunden og sørger for at den har det rigtig godt. Vi passer 1 hund ad gangen, medmindre det er 2 hunde der bor sammen og derfor er vant til at omgås. Vi er ret populære blandt hundeejere, så ønsker du at din hund skal passes ved os, og kender du datoen på forhånd, så book gerne ind i god tid, for at være sikker på at vi kan netop de datoer I ønsker. Vi har tidligere selv haft hund, men har ikke selv hund lige nu. Vi passer forskellige hunde, så har erfaring derfra. PS. En typisk dag starter med en tur i skoven. Når vi kommer hjem, så får den et ben. Så lægger den sig som regel mens jeg arbejder. Når den begynder at blive lidt frisk igen laver vi noget leg, enten med legetøj eller hjernespil. Omkring middag får den en tur mere enten i byen, skoven eller stranden. Når vi kommer tilbage får den lov til at slappe af. Hen over eftermiddagen leger vi gerne med den og når/hvis det er tid får den aftensmad. Og så får den en tur i skoven igen. Og så slapper den af resten af aften indtil natturen. Det er en typisk dag,men det handler om den enkeltes behov. Der er variation i længden af turene.
Siff M.
Brenderup
