Profile image

Marius F.

5.0 out of 5 stars
7 repeat clients
Profile image

Marius F.

5.0 out of 5 stars
7 repeat clients

Contact for Boarding

from NOK 650 per night

Highlights

Identity Verified
Can administer medication
Special needs experience
Senior dog experience
Can provide daily exercise
Accepts 1 client at a time

Pet care experience

Mann på 26 år som elsker hunder og andre dyr

Hei jeg heter Marius og jeg vil gjerne bruke mer a v fritiden min med hunder og andre dyr. Jeg jobber som en barne- og ungdomsarbeider på fulltid og bor i min egen leilighet. Jeg elsker å jobbe med hund og har alltid vært veldig glad i hunder. Når jeg var 12 år så begynte jeg på hundekurs med familie hunden og ble helt forelsket i dette, så mye at når jeg skulle søke på videregående og så at det fantes en skole med fordypning i hund så visste jeg hvor jeg hvor jeg måtte gå. Et par år etter at jeg var ferdig på den skolen så tok jeg også instruktør utdannelsen for hund hos Din hundeskole, det var en et år lang utdannelse som jeg føler at jeg fikk veldig mye ut av. Jeg elsker å kommunisere med hunder og ønsker å få gjøre dette mye mer med din hund. Jeg jobber fra mandag til fredag hver uke og har derfor ikke mulighet til å lufte hunder på formiddag og dagtid. Jeg jobber i barnehage på heltid. (morgen-ettermiddag) og blir borte hjemmefra i minimum 9 timer. Derfor har jeg ikke mulighet til å lufte hunder på dagtid, eller ha hunder som trenger lufting eller annen oppmerksomhet i løpet av dagen. Jeg bor alene i en liten leilighet uten hage og har enda ikke fått meg min egen hund. Dette betyr at det bare blir meg og dine hunder som er i leiligheten.

Qualifications

7 repeat pet parents
76% response rate
Usually responds in under an hour
50% bookings with photo updates
Sends updates with Rover Cards
4 years of experience
Oral medication administration
Senior dog experience

Ratings and reviews

5.0
stars
25 ratings
El
5.0 out of 5 stars
Boarding • Jul 31, 2025

Marius was so accommodating and excellent with our dog! When our dog was picked up and my fiancé was walking away from Marius’ house, our dog Windir didn’t want to leave 🤭. I think that tells you everything you need to know when it comes to how much liked he is as a person by animals.

Profile image
Gro Grimsrud H.
5.0 out of 5 stars
Boarding • Jul 14, 2025

Max, vår flatcoated retriever på 1,5 år, hadde aldri bodd borte fra oss (vi fikk han for et par måneder siden). Han er vokst opp på kennel før han kom til oss. Men Marius gikk han glad avgårde med, han er i utgangspunktet litt skeptisk til alt nytt. Marius var god å kommunisere med i forkant av hundepass og sendte oss også gode oppdateringer underveis i oppholdet. Vi fikk tilbake en veldig fornøyd hund, og anbefaler Marius på det sterkeste. En trygg og god og rolig hundefører med god innsikt og forståelse i den enkelte hund.

Profile image
Therese Y.
5.0 out of 5 stars
Doggy Day Care • Dec 15, 2024

Fornøyd valp etter to besøk hos Marius! 😁

Profile image
Nina L.
5.0 out of 5 stars
Boarding • Jun 23, 2024

Veldig fornøyd med Marius, som passet vår Golden Retriver hele helgen.

Profile image
Nina L.
5.0 out of 5 stars
Boarding • Jun 12, 2024

Veldig fornøyd med Marius som passet vår Sander som er en 4,5 år Golden Retriver.

Profile image
Daniel M.
5.0 out of 5 stars
Dog Walking • Apr 05, 2024

Hyggelig fyr 👍 Ser ut som Luna er sliten etter en god og lang tur 😀

Profile image

Calendar and availability

Available
Not available
SMTWTFS
Available
Not available
SMTWTFS
SMTWTFS

Schedule

Jeg jobber fulltid fra mandag til fredag og har en god del reisevei, dette betyr at jeg er borte i minst 9 timer hver dag.

Where your pet will stay

Home characteristics

Lives in an apartment
Does not have a yard
Non-smoking household
Has no pets
No children present
Dogs allowed on bed
Dogs allowed on furniture
Potty breaks every 4-8 hours

Safety, trust & environment

Jeg eier en liten leilighet med en liten inngjerdet terrasse som peker ut mot fellesområdet til sameiet mitt. Hunden din får lov til å ligge i sofaen og i senga mi, men jeg anbefaler fortsatt å ta med bur dersom hunden din er vandt til å slappe av der.

A typical day

Hos meg så er det omtrent like stor avstand mellom skogen, stranda og byen så da er det nok av rom for aktiviteter. Jeg liker å gå lengre turer og komme hjem med en sliten og fornøyd hund.

0 to 7 kg
7 to 18 kg
18 to 45 kg
over 45 kg
Takes only 1 client at a time
Marius can host up to 2 pets per night
Om hunden har ekstra helseproblemer som jeg må ta hensyn til så er det veldig viktig at jeg får vite hva de er og hvordan best legge til rette for at hunden skal ha det bra hos meg. Jeg kan passe hunder med adferdsproblemer, men da er det viktig at jeg vet om dem på forhånd
Each sitter joining Rover needs to pass a background check. And by booking on Rover, you can get photo & message updates, 24/7 support, and reimbursement for eligible vet care.