Marit W.
Marit W.
Contact for Boarding
from NOK 340 per night
Highlights
Pet care experience
Omsorgsfull og aktiv dyrepasser.
Jeg jobber som lærer og bor i tomannsbolig med inngjerdet hage med mine to barn på 10 og 15 år. Vi har over flere år passet hunder i ulik størrelse og temperament. Har også vært fosterhjem for katt og en hund med store adferdsvansker. Jeg fikk da god veiledning av hundetrener og lærte mye om positive treningsmetoder, hvordan redusere stress, passering, samt en del triksetrening. Når jeg passer hunder får de lange turer i Lillomarka,om det passer for hunden. Mental og lydighetstrening kan også tilbys i samarbeid med eier. Jeg oppdaterer meg stadig på ulike temaer innen hundehold. Hos oss vil hunden få masse kos og oppmerksomhet, eller ro og fred om det er det som trengs :) Jeg er opptatt av gode og forutsigbare rutiner for å redusere stress hos hunden. Jeg bor også i et rolig område med lite hunder om hunden din sliter med passeringer. De siste 3 årene har vi hatt en seniorhund som ble omplassert via dyrebeskyttelsen. Har derfor mye erfaring med de ekstra hensyn som må tas for eldre hunder. I fjor høst ble Echo omplassert til oss, en aktiv og snill unghund. Han har trengt litt tid til å falle til ro, men vi er nå klare for å ta imot hunder igjen. Echo kan bli ivrig og litt voldsom for de minste hundene, men roer seg ofte etter en dag eller to. Men han kan kanskje bli litt voldsom for eldre, små hunder. Ellers har vi en eldre katt som stort sett ignorerer hunder med mindre de bjeffer eller jager henne.
Qualifications
Ratings and reviews
Hyggelig, ryddig og enkel å kommunisere med! Vi fikk mange oppdateringer og bilder underveis. Marit er i tillegg fleksibel og opptatt av å finne løsninger for hunden. Vår Ekko koste seg!

Jeg fikk inntrykk av en profesjonell og erfaren hundepasser som visste godt hvordan man håndterer hunder. Sniff fikk mulighet til både å løpe fritt, gå tur i skogen og å slappe av hjemme hos Marit. Han fikk til og med lære seg å tilbringe tid med en katt, som er et pluss i boken. Vil absolutt bruke Marit som hundepasser igjen, og anbefaler henne sterkt 😁

Vi testet ut å ha vår Welsh Corgi Cardigan, Lucky, en voksen, relativt ekspansiv hund, hos Marit i et døgn. Dette som ren trening i det å være hos en annen familie, der både det var barn/ungdom, katt og mye sosial aktivitet. Vi opplevde ryddig og hyggelig dialog med Marit, både før - under- og etter oppholdet. Anbefaler andre å også teste ut hvordan egen hund fungerer i helt andre miljøer.

Marit er omsorgsfull og vår hund har fått alt hun trenger av både trygghet, turer og oppmerksomhet. Anbefales på det varmeste!

Marit og hennes familie er fantastiske med vår hund. Vi kommer veldig gjerne tilbake.

Andre gang Marit passer hunden vår, han har fått være med på masse gøy, og vi har fått tilbake en kjempefornøyd hund 😊👍 Anbefales absolutt

Calendar and availability
| S | M | T | W | T | F | S |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 | 31 |
| S | M | T | W | T | F | S |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 | 31 |
| S | M | T | W | T | F | S |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
27 | 28 | 29 | 30 |
Schedule
Jobber fulltid, men har kort reisevei. Ved dagspass på hverdager har jeg mulighet for en halvtime tur på morgenen og ca 1 time på ettermiddagen, pluss kortere luftetur på kvelden. I helgene har jeg mulighet for lang tur både lørdag og søndag i tillegg til kortere lufteturer.
Where your pet will stay
Home characteristics
Safety, trust & environment
Har mulighet til å stenge av terasse og inngjerdet hage, så hunden kan ligge ute med tilsyn. Hos oss får hunden være inne i stua. Får også ligge i sofaen om den ikke røyter altfor mye. Om den ikke er vandt til å ligge i sofaen vil vi selvsagt holde på rutiner.
Pets
A typical day
Opptatt av å gi hundene varierte dager i form av mental trening, gode turer og hvile,tilpasset enkelte hunds behov. Har Lillomarka 5 minutter unna huset med mange muligheter for tur i variert terreng. I hagen har vi litt agilityutstyr, så om hunden er vandt med slik trening så gjør vi gjerne det. Badevann en liten tur unna, så i sommermånedene kan tur kombineres med et bad. Vi har også to inngjerdede hundeparker i området som hunden kan løpe fritt i.
