Maria H.
Maria H.
Contact for Boarding
from SEK 180 per night
Highlights
Pet care experience
Tidigare djurägare till din tjänst
Är uppväxt med diverse djur, hundar, katter, marsvin, kaniner, grodyngel 😊, och har ägt både hund och katt. Min familj består av mig och min dotter (20 år). Vi bor i en radhuslägenhet, 84 kvm på ett plan. Vi äskar djur och saknar vår katt som blev 17,5 år. Hos oss blir djuren som en i familjen. Just nu passar det oss bäst att ta hand om andras djur. Vi har passat några av våra vänners katter när de har varit bortresta det har gått jättebra och vi tycker att det har varit så mysigt. Jag hoppas att din katt ska trivas hos oss en stund.
Qualifications
Ratings and reviews
Maria var en helt fantastisk kattvakt för Nicha. Nicha är vanligtvis reserverad och gömmer sig ofta i början. Redan vid lämning så gick Nicha omkring och undersökte. Hon tyde sig snabbt till både Maria och hennes dotter. Jag fick dagliga bilder/inspelningar och uppdateringar och Nicha visade tydligt sin förtjustning. Kan varmt rekommendera Maria och jag lämnar gärna Nicha hos henne igen då jag vet att hon kommer behandlas väl, må bra och vara trygg.

Alltid i tid. Såg till att mina katter hade det bra. Daglig uppdatering och bilder nästan varje dag. Väldigt uppskattat.



Maria is very timely, and ensures that all instructions are followed. She goes above and beyond by staying longer during drop-in sessions than the prescribed 30 minutes. She ensured that our cat not only was fed and had her litter taken care of, but put extra time and effort into ensuring that she had sufficient playtime and pets. We can highly recommend Maria, and would gladly hire her again.

Rekommenderas varmt!
Jättebra och trevlig kaninvakt!

Maria är en god vän och arbetskamrat sedan flera år tillbaka. Hon passade vår katt och stuga när vi var bortresta. Titt som tätt dök det upp meddelande med bilder hemifrån där vi såg att katt och kattpassare hade det bra i stugan. Maria är en stor djurvän. En bättre kattvakt kan man inte få.
Calendar and availability
| S | M | T | W | T | F | S |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
| S | M | T | W | T | F | S |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
| S | M | T | W | T | F | S |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 | 31 |
Schedule
Jag arbetar heltid, hemifrån 2 dgr/vecka och de dagar jag passar katt har jag möjlighet att korta ner dagarna på kontoret. Har jag djur hemma vill jag inte lämna dem ensamma för länge.
Where your pet will stay
Home characteristics
Safety, trust & environment
Jag bor i ett radhus med lite uteplats. Den är inte inhägnad. Jag har möjlighet att gå ut med din katt i koppel om den vill det.
