Profile image

Ingvild A.

5.0 out of 5 stars
7 repeat clients
Profile image

Ingvild A.

5.0 out of 5 stars
7 repeat clients

Contact for Boarding

from NOK 560 per night

Highlights

Identity Verified
9 years of experience
Home full time
Can administer medication
Special needs experience
Senior dog experience

Pet care experience

Med meg får hunden din det 10/10<3!

Hei ! ☺️ Litt om meg : Jeg og familien fikk vår første hund da jeg var 17 år gammel. Jeg er nå 29. Vi har en herlig Portugisisk vannhund* hannhund* på 11.5 år. Før vi fikk egen hund gikk jeg litt tur med naboen sin hund. Jeg har også passet et familiemedlem sin hund og den stortrives! Jeg bidro / bidrar alt jeg kunne i hunden vår sin oppvekst med hundetrening, lek, kjærlighet,omsorg, trygghet osv. Slik at han skulle få det best mulig! Og ikke minst få den beste hverdagen en firbent bestevenn kan få. Kan med hånda på hjerte si at vår hund ikke kunne hatt det bedre, han har det rett å slett som plommen i egget hver eneste dag hehe;). Så mye omsorg å kjærlighet jeg viser til dyr og spess hunder som står hjerte ekstra nært skal man lete lenger etter. Jeg er rolig av meg som person, jeg føler jeg leser hunder godt på flere måter, jeg snakker rolig til dem og vil gi alle min tid og kjærlighet til akkurat din firbente venn. Jeg har ikke så mye erfaring med hundetrening ,men jeg er veldig flink til å tilfredsstille hunden med ulik form av lek, søk med godbiter osv. Jeg har gidd hunden vår litt medisiner, men ikke mye for det har heldvis ikke vært behov for dette, men om dette er nødvendig vil jeg såklart prøve så godt jeg bare kan! Om jeg er så heldig å få passe din firbente bestevenn så lover jeg deg at hunden din er i de beste hender. <3

Cat care experience

Profile image
Med meg får katten din det 10/10<3

Ingvild also cares for cats. Learn about their cat-specific care experience.

Qualifications

7 repeat pet parents
92% response rate
Usually responds in under half an hour
80% bookings with photo updates
Sends updates with Rover Cards
9 years of experience
Oral medication administration
Senior dog experience

Ratings and reviews

5.0
stars
32 ratings
Hanne H.
5.0 out of 5 stars
Doggy Day Care • Jun 01, 2026

Har så langt bare hatt to møter og en dagpass med Ingvild, men opplever henne som en sprudlende jente som oppriktig bryr seg om hunden din, stiller godt forberedt og er engasjert i at hunden din skal ha det bra!

Profile image
Kirsti T.
5.0 out of 5 stars
Dog Walking • May 13, 2026

Vi har blitt skikkelig glade i Ingvild, og hun gjør underverker for vår nervøse hund. Tålmodig og snill, pålitelig og flink - gir henne de varmeste anbefalinger!

Profile image
Kirsti T.
5.0 out of 5 stars
Dog Walking • Mar 18, 2026

Ingvild er fantastisk - hun betyr veldig mye for både oss og hunden vår, Fiona. Fiona er skeptisk til nye mennesker, men Ingvild har gitt henne tid og tålmodighet, og er en av Fionas beste venner nå <3 Anbefales på det aller varmeste!

Profile image
Kirsti T.
5.0 out of 5 stars
Dog Walking • Mar 04, 2026

Ingvild er en drømmedyrepasser! Anbefales på det varmeste av både oss og hunden vår, Fiona ❤️

Profile image
Kirsti T.
5.0 out of 5 stars
Dog Walking • Mar 04, 2026

Ingvild er en drøm, både for oss og for Fiona. Fiona har blitt så glad i henne. Hvis vi nevner navnet hennes spisser Fiona ører umiddelbart og ser håpefullt mot døra. Anbefales på det varmeste!

Profile image
Kirsti T.
5.0 out of 5 stars
Dog Walking • Feb 04, 2026

Som alltid en 5 stjerners opplevelse med Ingvild! Vår sære hund har fått en bestevenninne på to bein, og hvis vi sier Ingvilds navn her hjemme, så forter hun seg glad å se mot inngangsdøra. Dyrene er i trygge hender hos Ingvild! Kan ikke anbefale henne nok <3

Profile image

Calendar and availability

Available
Not available
SMTWTFS
Available
Not available
SMTWTFS
SMTWTFS

Schedule

Jeg jobber ikke for tiden. Så jeg har god tid til hunden din! Jeg er som regel ledig hver uke dag/ avogtil helg også. Jeg er som regel ledig fra kl 13 -14 tiden og utover kvelden til 22 tiden ish.

Where your pet will stay

Home characteristics

Lives in an apartment
Does not have a yard
Non-smoking household
Has 1 dog
No children present
Dogs allowed on bed
Dogs allowed on furniture
Potty breaks every 2-4 hours

Safety, trust & environment

Jeg bor hos familien akkurat nå så jeg har desverre ikke mulighet å ha ditt kjæledyr hjemme hos meg. Men jeg er veldig gjerne fleksibel og kan fint passe hunden din hjemme hos deg. Hvordan du ønsker mtp om hunden er i buret sitt eller ikke er opp til deg. Jeg ønsker med gledet å la hunden din gå fritt i boligen mtp at da får den så mye frihet og kjærlighet som mulig🤎

Pets

A typical day

Jeg liker veldig godt å gi hunden mye lek og morro! Alt fra å søke etter godbiter på tur, hjemme i bolig, gjemme leken, leke gjemsel der jeg gjemmer meg og hunden finner meg* slager hos oss *. Jeg liker også godt å leke med ulike hunde leker/ spill osv. Jeg er godt vant til å leke med hunden vår og han elsker det! Jeg er også veldig glad i å lære hunden triks, dette gir mestring både for meg og hunden.??

Cats
0 to 7 kg
7 to 18 kg
18 to 45 kg
Dogs over 1 year old
No females in heat
Takes only 1 client at a time
Ingvild can host up to 1 pet per night
Si ifra viss kjæledyret ditt har noen spesielle behov som jeg må legge til rette for. Jeg ønsker også å ha hunden din i bånd mtp at den ikke kjenner meg så godt så vet man aldri hva som kan skje. Jeg vil absolutt at hunden din skal være helt trygg med meg. Også tenker jeg det er lurt å få vite om hunden din er utagerende på noe måte , om den er allergisk mot noe, redd / engstelig for noe spessielt osv slik at jeg kan ta hensyn til dette☺️
Each sitter joining Rover needs to pass a background check. And by booking on Rover, you can get photo & message updates, 24/7 support, and reimbursement for eligible vet care.