Profile image

Ida F.

5.0 out of 5 stars
1 repeat client
Profile image

Ida F.

5.0 out of 5 stars
1 repeat client

Contact for Doggy Day Care

from DKK 250 per day

Highlights

Identity Verified
Home full time
Can administer medication
Special needs experience
Senior dog experience
Can provide daily exercise

Pet care experience

Hundepasning i gode omgivelser

Jeg er en 26 årig kvinde med stort dyre hjerte, bosat i en lejlighed i Bredballe 5 km fra Vejle centrum. Til daglig er jeg førtidspensionist. Så for det meste af tiden er jeg bare hjemme. Har været i praktik i over 1 år ved Maxi Zoo. Så har noget erfaring med hunde derfra.

Cat care experience

Profile image
Omsorgsfuld katte menneske

Ida also cares for cats. Learn about their cat-specific care experience.

Qualifications

1 repeat pet parent
100% response rate
Usually responds in a few minutes
30% bookings with photo updates
4 years of experience
Oral medication administration
Senior dog experience
Special needs dog experience

Ratings and reviews

5.0
stars
3 ratings
René N.
5.0 out of 5 stars
Boarding • Apr 29, 2026

Max havde en fantastisk dag, alt gik nemt, tusind tak

Profile image
Pernille O.
5.0 out of 5 stars
Boarding • Oct 20, 2025

Ida har været utrolig imødekommende og vi er slet ikke i tvivl om Maggie har hygget sig. Vi fik en glad og tilfreds hund med hjem. Vi vil helt sikkert anbefale Ida til andre.

Profile image
Niels S.
5.0 out of 5 stars
Doggy Day Care • May 21, 2024

Pasningen gik rigtig fint, vi kunne mærke at Molly havde været glad for at være ved Ida

Profile image

Calendar and availability

Available
Not available
SMTWTFS
Available
Not available
SMTWTFS
SMTWTFS

Schedule

Jeg har erfaring med hundepasning, da jeg ofte passer hunde og så har vi haft hund hele min barndom. Jeg går meget op i at en hund har det godt og føler sig hjemme og elsket. Ved mig vil hunde få en god oplevelse. Ønsker ikke andet end det bedste for hunde. Ved mig er hunden velkommen til at sove i sengen, være i sofaen. Men der er også plads til at den kan have sin egen seng/kurv med hvis dette ønskes.

Where your pet will stay

Home characteristics

Lives in an apartment
Does not have a yard
Non-smoking household
Has 1 cat
No children present
Dogs allowed on bed
Dogs allowed on furniture
Potty breaks every 0-2 hours

Safety, trust & environment

Jeg har ingen have, men har massere af skov tæt på lejligheden. Dog bor jeg på 1 sal, så din hund skal enten kunne gå på trapper, eller være okay med at blive båret op og ned ad trapperne.

Pets

A typical day

Jeg er en 25 årig kvinde med stort dyre hjerte, bosat i en lejlighed i Bredballe 5 km fra Vejle centrum. Til daglig er jeg førtidspensionist. Så for det meste af tiden er jeg bare hjemme. Har været i praktik i over 1 år ved Maxi Zoo. Så har noget erfaring med hunde derfra. Jeg har erfaring med hundepasning, da jeg ofte passer hunde og så har vi haft hund hele min barndom. Jeg går meget op i at en hund har det godt og føler sig hjemme og elsket. Ved mig vil hunde få en god oplevelse. Ønsker ikke andet end det bedste for hunde. Ved mig er hunden velkommen til at sove i sengen, være i sofaen. Men der er også plads til at den kan have sin egen seng/kurv med hvis dette ønskes. Jeg har ingen have, men har massere af skov tæt på lejligheden. Dog bor jeg på 1 sal, så din hund skal enten kunne gå på trapper, eller være okay med at blive båret op og ned ad trapperne.

0 to 7 kg
7 to 18 kg
18 to 45 kg
over 45 kg
Takes only 1 client at a time
Ida can host up to 1 dog per day
Fortæl mig om din hund har særlige behov. Hvordan den har det med at møde andre hunde på tur. Om der er andre ting jeg skal være opmærksom på. Jeg har en kat. Så hvis din hund kan med kat og du er okay med hun er hjemme passer det mig fint. Har du en hund der ikke bryder sig om katte, har jeg altid en veninde der kan tage min kat som hun også er van til at være ved.
Each sitter joining Rover needs to pass a background check. And by booking on Rover, you can get photo & message updates, 24/7 support, and reimbursement for eligible vet care.