
Denice B.

Denice B.
Contactar para Paseo de perros
desde 180 SEK por paseo
Aspectos destacados
Experiencia en el cuidado de mascotas
Hundfantast med många år erfarenhet
Jag har haft med hundar att göra på ett eller annat sätt hela mitt liv. Både egna och andras. Jag har växt upp med Tervuren, och bordercollie och har själv senare haft borderterrier och schäfer. Har tränat och tävlat i lydnad, bruks och agility och spenderat många år på brukshundsklubben. Nu ägnar jag mig mest åt specialsök med mina två borderterrier. Älskar att gå långpromenader och hjälper gärna till att aktivera hundar med spår, specialsök, lydnadsträning eller annat om så önskas. Kan även hjälpa till med kloklippning och trimning vid behov. Har två barn på 9 respektive 12 år som är hundvana och väldigt förtjusta i hundar. Krav är att hundar som passas hemma hos mig funkar bra med barn och våra två borderterrier. Har hunddagisutbildning och vana att rasta flera hundar samtidigt.
Cualificaciones
Mascotas
Seguridad, confianza y entorno
Jag erbjuder rastning inom rimligt avstånd från Bagarmossen där jag bor. Kan rasta flera hundar samtidigt från samma familj. Jag är van att rasta 4-5 hundar samtidigt så trivs dom med varandra så går jag ofta med flera samtidigt
Valoraciones y reseñas
Så tryggt med Denice som är så kunnig om hundar. Framförallt när man har en äldre hund.

Supertrevlig och tar ordentliga rundor med Abbe! Kul även att de är fler hundar med, så han kan leka lite. Jättenöjd 🤗

Första gången jag använder mig av Rover-tjänsten och är så glad att då hittade Denice. Bara positivt att säga. Kul att se bilder/ video från promenaden.

Denise har tagit ut vår hund på lunchpromenader en period och det har funkat jättebra! Denise är kunnig, pålitlig och lätt att kommunicera med. Vi kommer definitivt att anlita henne igen om vi får behov av det och rekommenderar henne varmt!

Vi är supernöjda med Denice. Ansvarsfull och pålitlig. Rekommenderar starkt. 😊

Denice har återkommande hand om vår hund och det känns tryggt och bra. Hon får alltid vara ute mycket och ofta träffa andra hundar vilket är toppen för henne. Ofta kommer det någon film under dagen så vi får se hur hon har det. Vi rekommenderar varmt Denice för hundpassning!

Calendario y disponibilidad
| l | m | m | j | v | s | d |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
| l | m | m | j | v | s | d |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
| l | m | m | j | v | s | d |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Programa
Just nu har jag möjlighet att passa hundar de flesta dagarna i veckan. Men det kan variera från vecka till vecka. Mellan 9-16 funkar det bäst vardagar men andra tider kan även funka.
