Christin Z.
Christin Z.
Kontakt do Noclegi dla zwierząt
od 340 DKK za noc
Najważniejsze punkty
Doświadczenie w opiece nad zwierzętami
Kærlig familie savner en ven
Familie på 3, der har passet hunde og katte for mere end 20 familier. Vi hygger os rigtig meget med det og hos os er det vigtigste at kæledyret, ejer og vi selv hygger os og er trygge hele vejen igennem.
Kwalifikacje
Oceny i recenzje
Vilmar kom til et hem med et hjerte for hunde og deres behov. Kan varmt anbefales 👍🐼
Vores labrador på 7 år tilbragte en skøn weekend hos Christin og Alva. Han fik masser af opmærksomhed, kæl, klap og kærlighed. Der er ingen tvivl om, at han har hygget sig ❤️ Vi var helt trygge hele vejen igennem, fik endda billeder undervejs. Helt sikkert et par skønne piger, som vi vil elske at spørge næste gang der er brug for pasning.
Vores hun har fået en tryg, kærlig og stimulerende hundepasning. Nala har været rigtig glad for at være hos Alva og Christin. Hun er blevet forkælet med opmærksomhed, nus og gåture. Daglige opdateringer og fotos var super hyggelige.

Fantastisk hundepasning. Vores hund Nala havde det rigtig dejligt hos Christin. Vi er meget trygge og har allerede booket næste pasning.

Christin og familien passede Lui i en uge og gjorde en fantastisk og engageret indsats. Christingør alt hvad hun kan for at din hund får et dejligt ophold. Vi fik masser af dejlige billeder og beskeder og Lui fik endda et tæppe med hjem som han havde kastet sin kærlighed på 😄 Vigtigst af alt var det tydeligt at Lui havde haft det dejligt og at vi fik en glad og tryg hund med hjem igen.
Balder og Balou har haft et skønt ophold, med leg, nus og dejlige gåturer Christin var meget informativ om dagenes forløb- det var så rart at følge. Varm anbefaling herfra !
Kalendarz i dostępność
| p | w | ś | c | p | s | n |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
| p | w | ś | c | p | s | n |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
| p | w | ś | c | p | s | n |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | |||||
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
31 |
Harmonogram
Alva er 9 år, hun respekterer alle slags dyr og er meget interesseret i dyrs behov. De skal have det godt. Alva har især en stor interesse i forskellige racer og synes det er spændende at lære om dyrets kropssprog og behov. Christin er 42 år og har haft hund siden barn og har været hundemor de sidste 18 år. Ole er 51 år, han er mest på sidelinjen men han støtter og hygger med. Vi har sammen passet hunde og katte for flere end 20 familier med rigtig mange gengangere. Vi simpelthen synes det er så hyggeligt.
Gdzie będzie przebywać Twój zwierzak
Charakterystyka domu
Bezpieczeństwo, zaufanie i środowisko
Vi har kendskab til både store og små hunde og finder alle dyr fornøjelige. Da vi har meget væk henover sommeren, så kan vi ikke selv fast have et kæledyr på nuværende tidspunkt så vi vil gerne give et nap med, der hvor vi kan gøre en forskel for en anden travl eller presset familie.
Typowy dzień
Vi har kendskab til både store og små hunde og finder alle dyr fornøjelige. Da vi har meget væk henover sommeren, så kan vi ikke selv fast have et kæledyr på nuværende tidspunkt så vi vil gerne give et nap med, der hvor vi kan gøre en forskel for en anden travl eller presset familie. Det er Alva og Christin der tilbyder service. Det vi kan tilbyde er hygge gå ture både korte ture og lange ture. Vi kender en masse gode lege/ opdage steder for hunde så de kan blive stimuleret. Har hunden et andet behov, måske bare lidt opmærksomhed/nus så er det intet problem. Vi har 4 hænder. Har hunden mere brug for ro så kan dette også nemt arrangeres. Skal hunden være hos os så har vi masser af have som er lukket helt af. Her kan hunden gå frit omkring. Men vi går helst tur med hunden, da området er så rart. Jeg har haft hund hele mit liv og haft forskellige racer mest fordi jeg er nysgerrig af natur og ikke forelsker mig i en race men hunden. Som hunde ejer har jeg haft labrador, fox terrier, chihuahua og kinesisk hårløs I dagstimerne vil hunden være alene fra kl 7.30-14.30 og den vil blive tilbudt tur kl 5.30/ 16.15 og igen kl 20. Jeg går gerne steder, hvor jeg ved “avisen kan blive læst”, så hunden får en god stimulation. Eftermiddagsturen er ofte langs markerne hvor der er rolige omgivelser i naturen. Hvis hunden er til det, så elsker vi som familie at lege med hunden, både gemmeleg, duftelege, tricks-lege og kaste-leg. Jeg kan ikke tillade mig at sige at jeg har 41 års erfaring men jeg har haft hund hele mit liv. Jeg har gået til hundetræning af flere omgange og kan godt lide at læse om hunde-krops sprog. Jeg har været hundesitter i et år og har passet mange forskellige racer (både store- små- gamle - unge - rolige - aktive - bange og modige hunde) Vi bor i hus 140 kvm hus med indhegnet have. Vi har trappe til 1 etage, men er primært i stue etagen.
