Britt-Marie W.
Britt-Marie W.
Contactar para Guardería de día
desde 250 SEK por día
Aspectos destacados
Experiencia en el cuidado de mascotas
Flexibel. engagerad hundpassare i Flen
Jag är en omtänksam hundvan kvinna i Flen. Jag har ingen egen hund och är nöjd med att ta hand om andras. Jag har tidigare ägt 2 Cavalier King Charles spaniel, levt tillsammans med en Grand Danoise och en Greyhound. Har också varit dagmatte till fyra av hundarna på bilderna (inte samtidigt), en liten blandraskille, en stor Finsk Stövare, en chihuahua-hane (med aktivitetsbollen) någon dag då och då. Jag har även haft en labrador & en dog bodeaux någon dag då och då. Till detta har kommit en japans spets som jag haft några dagar i veckan samt en liten blandrasvalp. Jag är flexibel och strävar efter att alltid sätta din hunds bästa i centrum när det gäller hämtnings- och lämningstider och andra praktiska detaljer. Jag har tyvärr vissa rörelsesvårigheter och kan därför inte erbjuda långa promenader. Jag cyklar gärna med din hund, antingen på sidan om som motion eller i cykelkorgen bara för att det är härligt. Din hund får vistas var som helst i lägenheten och i möblerna. Behöver du lämna din hund längre tid så har jag ett tak på 2 nätter i sträck.
Cualificaciones
Valoraciones y reseñas
Britt-Marie är snäll och tillmötesgående och Caesar trivs utmärkt hos henne. Vi bokar igen.🐾

Britt-Marie tog hand om Caesar en heldag och han var helnöjd så vi kommer att boka igen!🐾

Allt fungerade jättebra när Britt-Marie tog hand om vår hund. Hon är lugn och trygg och enkel att ha kontakt med:-) Toppen!
Supertrevlig & smidig ! Helnöjd efter Alices första dag hos Britt-Marie 😊👍🏼
Calendario y disponibilidad
| l | m | m | j | v | s | d |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
| l | m | m | j | v | s | d |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
| l | m | m | j | v | s | d |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Programa
Jag är långtidssjukskriven och arbetsrehabilitera 2 timmar/dag (vanligen 9.30-11.30). Därför har jag mycket tid till övers för just din hund. Jag är nödgad att skriva minst 25 ord. Därav denna mening.
Dónde se quedará tu mascota
Características de la vivienda
Seguridad, confianza y entorno
Jag bor i en 2-rumslägenhet med balkong. Den ligger 1\2 trappa upp. Igen skall 25 ord skrivas utan att jag har något mer att säga.
Un día normal
Inomhus leker jag gärna med din hund t.ex. dragkamp, "apportera " leksaker, aktivitetsboll, godissök mm. Utomhus går jag promenader, gärna utmed sjön och om hunden gillar det, t ex. lite upp och ner på stenar/bänkar, godissök.
