Ari D.
Ari D.
Contact for Drop-In Visits
from SEK 300 per visit
Highlights
Pet care experience
🐶Erfaren hundskötare med fokus på trygghet
Jag har haft djur i min närhet hela livet i princip. Jag har tidigare jobbat som vikarie på hunddagis och det har varit superkul att ha fått chansen att jobba med djur. Jag har alltid haft ett stort intresse för djur och velat lära mig så mycket som möjligt.
Cat care experience

Ari also cares for cats. Learn about their cat-specific care experience.
Qualifications
Safety, trust & environment
Jag ser till att alltid hålla koll under promenader och vara medveten om min omgivning. Jag är ansvarsfull och prioriterar trygghet och att de djur jag tar hand om mår bra.
Ratings and reviews
Det är andra gången vi använder Ari och det känns verkligen tryggt att lämna Zorro med Ari. Stort tack för denna gång.

Ari var hemma hos oss och passade vår hund medan vi var på bröllop. Sååå skönt att kunna slappna av och veta att Koda hade det bra med Ari! Hon gav ett lugnt, kunnigt och noggrant intryck redan från början och levde upp till de förväntningarna. Kommunicerade bra och skickade bilder på Koda, dels när han låg och sov helt avslappnad efter bara typ 30 minuter med Ari! Och dels från en skojig promenad. Koda har svårt med att passera andra hundar så det är alltid ett orosmoment för mig när vi får hjälp, men Ari gav intrycket att hon var van vid det, vilket gjorde mig lugn 😊 Tack för allt!

Marley verkar ha haft det jättefint hos Ari som också höll oss uppdaterade under dagen🤗

Ari D. cancelled a booking 4 days before it was scheduled to begin.
Ari har verkligen varit en superb hundvakt. Tagit väl hand om Zorro när han blev dålig i magen, skickat uppdateringar och tagit med honom på äventyr. Dessutom ställde hon upp för oss när vi missade vårt plan! Det kändes tryggt att lämna Zorro hos Ari. Jag rekommenderar Ari starkt. Stort tack för denna gång.

Noriko was happy with Ari, she is a good caretaker and loves dogs.

Calendar and availability
| S | M | T | W | T | F | S |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
| S | M | T | W | T | F | S |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
| S | M | T | W | T | F | S |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 | 31 |
Schedule
Just nu jobbar jag deltid på 75%. Så jag finns inte tillgänglig för längre övernattningar just nu (för hundar). Men finns tillgänglig för promenader och drop-in hos er dom dagarna jag inte jobbar!
