Michael M.
Michael M.
Contact for Drop-In Visits
from SEK 133 per visit
Highlights
Pet care experience
Hundvakt med hjärta
Jag älskar djur och har själv mycket erfarenhet när det kommer till att ta hand om djur. Jag har tagit hand om djur i flera olika tillfällen, både hos familjemedlemmar och privatpersoner. Själv har jag djur, en katt som är 6 år gammal och en skölpadda som är 1 år gammal. Jag älskar att ta hand om djur och har främjat mig hur de fungerar, och kan därefter förstå deras behov.
Cat care experience

Michael also cares for cats. Learn about their cat-specific care experience.
Qualifications
Safety, trust & environment
Jag tar hand om min katt genom att regelbundet ge henne olika slags mat och kollar efter så hon har mat samt vatten. Jag städar även min katts kattsand och efter hon har varit ute så kollar jag efter så att hon är ren och inte har något allvarligt som fästingar.
Ratings and reviews
Sedan två år sedan tillbaka var jag med på flera besök hos Michael när han passade katter. Jag anser att han tog hand om passningen mycket fint. Detta är varför!🐱🐈🐈⬛ Som person är Michael både pålitlig, lojal och dedikerad till de uppgifter han blir tilldelad. Han är empatisk; framförallt med djur. Han är killen som kommer dyka upp och finnas tillgänglig, nära till hands när man ringer eller meddelar. Michael ansvarade för matning och lektid för katten & för rengöring av kattlåda. Efter att kattägaren hade bett Michael rapportera in avvikelser ifall något inte skulle stå rätt till med katten, tyckte jag även att han skötte det mycket väl. Han var i tid och skickade alltid uppdaterade bilder på till katten och dokumenterade till ägaren om hur katten hade det :) Rekommenderar därmed Michael varmt!
Michael har vid flera tillfällen passat vår hund Molly. Han är snäll och ansvarsfull, passar tider och tar hand om henne på bästa sätt. Han uppdaterar oss med foton och sms under tiden han passar henne. Trygga promenader. Vi kan verkligen rekommendera Michael.
Calendar and availability
| S | M | T | W | T | F | S |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 |
| S | M | T | W | T | F | S |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 |
| S | M | T | W | T | F | S |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Schedule
Just nu är jag en student i gymnasiet. Jag har väldigt flexibla lektionstider och är ledig på onsdagar! Och jag börjar sommarlov 6:e Juni vilket innebär att från och med 6:e Juni är jag tillgänglig alla dagar i veckan.
