Emma Linnea E.
Emma Linnea E.
Contact Emma Linnea E.
Highlights
Pet care experience
Hundkär person som gärna har sällskap då och då
Jag har själv haft hund de senaste 7 åren. Tyvärr gick han hastigt bort nyligen och därför har jag en plats att fylla efter honom. Dessvärre har jag inte möjlighet att skaffa egen hund, och eftersom jag vet hur mycket hundpassning är värt för en hundägare vill jag gärna ställa upp och passa andras hundar.
Qualifications
Ratings and reviews
Vi är väldigt tacksamma mot Emma för att hon har tagit hand om vår hund Luna. Emma är ansvarsfull och tog hand om vår hund på ett mycket bra sätt. Rekommenderas till 100 %.

Vi hittade Emma med kort varsel. Vi är mycket nöjda. Vi har en stor långhårig schäfer. Som hon utan problem hanterade på ett proffsigt sätt. Både jag och min man, samt vår hund blev genast förtjusta i henne. Hon tog långa promenader och aktiviteter inomhus för hjärn gympa. Så kan varmt rekommendera Emma.

Jag kan verkligen rekommendera emma som hundvakt. Under dagen så skickade hon bilder på vad dom hade gjort vilket verkligen uppskattades. Hon är en snäll och trevlig tjej som älskar djur.
Calendar and availability
Schedule
Jag arbetar heltid men med en del hemarbete. Helgerna är i regel lugna och relativt fria. Jag tycker mycket om att gå ut i skogen när jag får chansen men gör det inte gärna utan sällskap i form av hund eller en vän.
Where your pet will stay
Home characteristics
Safety, trust & environment
Jag bor i lägenhet i ett lugnt område med närhet till naturen. Hemma hos mig är det lugnt och hundar får vara som de är. Jag är van vid hund med stressproblematik och därför är mitt förhållningssätt till hundar lugnt och metodiskt. Med det sagt finns det självklart mycket utrymme för lek och hundmys också!
Pets
A typical day
Jag tycker om att både ta det lite lugnt och att göra någon rolig aktivitet. Allt beror på hunden. Att dra sig länge på morgonen eller ta sig ut snabbt för en promenad eller joggingtur - allt funkar! En promenad i skogen eller godissök brukar gå hem och det tycker jag är supermysigt.
