Cristina B.
Cristina B.
Kontakt do Noclegi dla zwierząt
od 400 SEK za noc
Najważniejsze punkty
Doświadczenie w opiece nad zwierzętami
Hundkär och pålitlig
Jag heter Cristina och finns här för er som behöver hundvakt då och då. Jag är 40 år gammal och bor i Hökarängen. För några år sedan hjälpte jag min dåvarande sambo med jobbet som hundvakt och vi tog emot hundar i lägenheten för dagpassning och övernattningar. Vi hade ett gäng regelbundna besökare och jag hjälpte till mycket, inte minst med Rover-appen. Vi gick skilda vägar 2021 och jag saknade hundarna så jag vill gärna fortsätta ta emot fyrbenta besökare då och då. Jag bor på 55 kvm på en lugn gata med relativt lite trafik, har stora fönster mot grönska, balkong och det är väldigt nära till plats för spring, lek med pinnar och givetvis toabesök! Jag röker inte och har inga barn eller andra djur. Jag älskar hundar och har erfarenhet av att ta hand om dem. Jag jobbar heltid, vanligtvis på min arbetsplats eller andra ställen, men det har varit mycket distansarbete sedan 2020 så det kan hända att jag är hemma vissa vardagar. Annars passar det toppen med besök på helgerna, då är jag tillgänglig och mer än glad att ta emot en hund. Hemma hos mig kan hundarna känna sig trygga och älskade så välkomna att höra av er om ni behöver passning!
Kwalifikacje
Oceny i recenzje
Hunden har haft det så bra 😊

Cristina was super attentive and accommodating. Nobu clearly had a wonderful time and would happily book again!

Milou enjoyed his stay with Cristina, and I would easily trust her to take him again for overnight stays. He felt right at home as he enjoyed all the walks in the snow with her. We’ll be back!

Kunde inte varit bättre! Min vovve mådde som en solstråle efter en dag med Cristina! Tusen tack!

Sluggo hade det mycket bra hos Cristina, trots att det var första gången han var hos en hundvakt👍

Sally hade det bra hos Cristina. Vi fick meddelanden om hur det gick för Sally under dagen, vilket kändes tryggt. Det var första gången vi använt hundvakt-tjänst och vi kommer säkert anlita Cristina fler gånger.

Kalendarz i dostępność
| p | w | ś | c | p | s | n |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
| p | w | ś | c | p | s | n |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
| p | w | ś | c | p | s | n |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | |||||
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
31 |
Harmonogram
Jag jobbar heltid men det har varit en del distansarbete så jag är ibland hemma även på vardagar. Annars är jag oftast tillgänglig på helger. Det är bara att höra av sig så kollar vi om dagarna passar.
Gdzie będzie przebywać Twój zwierzak
Charakterystyka domu
Bezpieczeństwo, zaufanie i środowisko
Inne brukar vi mysa och leka, det finns plats i lägenheten och hundarna är tillåtna i alla rum, på soffan och i sängen. Vi sitter tillsammans i balkongen om de vill hänga där så de är alltid under uppsyn och på promenad går hunden alltid i koppel.
Typowy dzień
Hos mig finns det lite leksaker och hälsosamt godis, vi leker och myser hemma, vi kör promenader enligt schema och toabesök i närheten av huset.
